O festiwalu

Chór Dziewczęcy CANZONA z Murowanej Gośliny
Dyrygent: Adrianna Wtorkowskia-KubińskaChór Dziewczęcy Canzona powstał w październiku 1981 roku. Obecnie w zespole śpiewa ok. 50 dziewcząt w wieku od siedmiu do szesnastu lat.
Twórcą i wieloletnim dyrygentem chóru była Elżbieta Wtorkowska.
Przez ponad trzydzieści lat swojej działalności chór koncertował w kraju i poza jego granicami: w Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Holandii, Grecji, Szwecji, Finlandii, Rosji, Czechach, Chorwacji, Hiszpanii, Francji, na Litwie, Węgrzech, Słowacji oraz w Stanach Zjednoczonych.
Kilkukrotnie miał okazję śpiewać dla papieża Jana Pawła II. Od roku 2008 zespół jest współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. ks. Edmunda Szymańskiego w Murowanej Goślinie.

Chór zdobywa nagrody i wyróżnienia na licznych koncertach i festiwalach.
W styczniu 2015 zespół odbył tournée koncertowe po francuskiej Normandii oraz otrzymał Srebrny Dyplom w X Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie. Podczas Międzynarodowego Konkursu Chóralnego „Chernomorski Zvutsi” w Balchik (Bułgaria) zdobył Nagrodę Specjalną za najlepiej wykonany utwór bułgarski przez chór zagraniczny, a na I Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Muzyki Adwentowej i Świątecznej Mundus Cantat w Sopocie – Brązowy Dyplom w kategorii „chóry dziecięce”.
W 2016 roku chór wystąpił w North Wales Choral Festival w Llandudno (Walia) zdobywając IV miejsce, a w 2017 roku wziął udział w I Międzynarodowym Festiwalu Chórów Szkolnych w Yvetot we Francji. W 2018 zespół otrzymał Srebrny Dyplom podczas VII Międzynarodowego Festiwalu Coros de Verão w Lizbonie w Portugalii. W maju 2019 zespół odbył tournée koncertowe po Stanach Zjednoczonych, koncertując w Chicago, w Nowym Jorku oraz w New Jersey. W listopadzie 2019 roku chór zdobył Grand Prix podczas II Wielkopolskiego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Rawickiego Korpusu Kadetów w Rawiczu a w grudniu zdobył Srebrny dyplom na X Krakowskim Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych w Krakowie wygrywając kategorię chórów dziecięcych.
W styczniu 2020 roku zespół zdobył Srebrny dyplom podczas Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Chełmnie oraz wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Singing Galilee w Izraelu.

W repertuarze Canzony znajduje się różnorodna literatura muzyczna dostępna dla tego rodzaju zespołu. Chór sięga do muzyki sakralnej, tradycji pieśni romantycznych, współczesnych, opracowań folkloru, wykonuje także muzykę dawną, rozrywkową oraz formy wokalno-instrumentalne. Dyrygentem chóru jest dr Adrianna Wtorkowska-Kubińska, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu i Podyplomowego Studium Chórmistrzostwa w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Opiekę artystyczną i merytoryczną sprawuje prof. Elżbieta Wtorkowska.Chór Klas Czwartych POSM I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu Dyrygent: Anna DoleckaChór klas IV-tych POSM I st. nr 1 im. H. Wieniawskiego powstał we wrześniu 2016 roku. Tworzą go niemalże wszyscy uczniowie obydwóch klas czwartych.
Nauka czytania nut głosem, praca nad prawidłową emisją i techniką wokalną, a także pierwsze kroki stawiane w muzyce chóralnej wielogłosowej, przygotowują młodych chórzystów do śpiewania w Chórze Szkolnym.

Zespół występuje podczas koncertów szkolnych, takich jak: Akademie szkolne upamiętniające wydarzenia historyczne, Koncerty Charytatywne na rzecz szkoły, Koncerty z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, Muzyczne spotkania dla Przedszkolaków, Uczniów Ogólnokształcących Szkół Podstawowych i Szkół Specjalnych, a także Koncerty dla Seniorów.
Chór brał udział w XXIV Festiwalu Muzycznym dla Dzieci im. Tadeusza Osyry w Jankowicach, prezentując pieśni Stanisława Moniuszki.
27 września 2019 roku chór klas IV-tych swoim występem uświetnił Koncert Jubileuszowy z okazji 80.rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego, który odbył się w Auli NOVA.
Chór szczególnie intensywnie włączył się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wziął udział w trzech Wieczornicach Patriotycznych organizowanych przez Komendę Chorągwi ZHP oraz Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-19, które odbyły się przy współudziale nauczycieli i uczniów z POSM II st. im. M. Karłowicza zarówno w Poznaniu, jak i Domu Kultury w Stęszewie.
Współpraca w/w instytucji zaowocowała przygotowaniem Wieczornicy upamiętniającej 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Podczas dwóch edycji prezentacji i warsztatów „Chóralne przestrzenie”, odbywających się z inicjatywy dyrygentki zespołu, mali chórzyści brali czynny udział w zajęciach prowadzonych przez znakomitych chórmistrzów: prof. Wandę Tchórzewską-Kapałę, dr Alicję Szelugę oraz kompozytora - Andrzeja Borzyma.

Chór klas IV-tych prowadzi dyrygentka Anna Dolecka. Z zespołem ściśle współpracuje pianistka Liwia Dolińska.


Chór Dziewczęcy Małe SKOWRONKI pod dyrekcją Julii Łynszy

Chór Dziewczęcy SKOWRONECZKI pod dyrekcją Julii Łynszy

Chór Dziewczęcy SKOWRONKI pod dyrekcją Alicji Szelugi

© Copyright   www.girlschoirfestival.pl O FESTIWALU    REGULAMIN    UCZESTNICY    PROGRAM    SPONSORZY    GALERIA    KONTAKT